Przyznajemy się bez bicia: leżący za oknem śnieg  i stojące w przedpokoju biegówki zwiodły naszą czujność i przegapiliśmy pierwsze zawody tegorocznego cyklu. Czas nadrobić zaległości i przybliżyć wam tegoroczny puchar, zwłaszcza że w najbliższy weekend można będzie zebrać kolejne punkty.

 

 

 

W tym roku w ramach cyklu można wystartować na 21 imprezach. To znaczny przyrost wobec 16 w 2012 roku.  Z zeszłorocznych imprez zniknęły tylko Maraton Terenowy Blisko Otwocka oraz Hi-Tec Wyzwanie. Nowych imprez jest sporo, choć trochę szkoda że nie obejmują one zbytnio nowych województw. Znaczącym wyjątkiem są tu Mazurskie Tropy. Jednak najważniejsze, że imprez przybywa.

Wszystkie imprezy znajdziecie w naszym kalendarzu.

 

Długości tras są rozłożone dość równomiernie. Jest osiem tras średniej długości czyli ok. 150 km (w tym jedna 130 km), sześć tras krótkich – 100 km i siedem tras długich czyli po 200 – 300 km. Biorąc pod uwagę, że w rankingu wszystkie trasy traktowane są jednakowo (dłuższy dystans nie wpływa na większą liczbę możliwych do zdobycia punktów) oraz że do rankingu brane jest sześć najlepszych startów, to każdy walczący o dobre miejsce w pucharze może startować wyłącznie na najbardziej pasujących mu dystansach. (W powyższym zestawieniu nie uwzględniam faktu że na Grassorze  Nocnej Masakrze trasom dłuższym towarzyszą trasy połówkowe, na których można zdobyć mniejszą liczbę punktów.)

 

Przypomnijmy jeszcze, że w tym roku swoich pucharów będą bronić Asia Stanek (Rudy Kot) i Paweł Brudło (KTE Tramp)

Zapraszamy do ścigania !

 

Więcej informacji na stronie pucharu.

Orientacyjny szkic umiejscowienia i terminów zawodów cyklu 2013:

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany