Równo o godzinie 12.00 czternaście zespołów Trasy Ekstremalnej stawiło się na starcie w Parku Miejskim w Sierakowie by rozpocząć zmagania z 385-kilometrową trasą.

Po szybkim prologu, składającym się z zadania logicznego i 4,5 kilometrowego BnO na przetworzonej mapie, zespoły wyruszyły na etap pieszy z elementami pływania. Część punktów kontrolnych została zlokalizowana na bojach na wodzie lub w taki sposób, że optymalny wariant wymuszał przepłynięcie przez jeziora. Prolog i 26 kilometrów treko-pływania zajęło najlepszej ekipie 4 godziny i 19 minut. Ostatni stracił do prowadzących na tym odcinku 4 godziny (!).

Kolejnym etapem był 56-kilometrowy rolko-trek, na którym optymalny wariant zakładał przejazd na rolkach 52 kilometrów. Do północy ten etap skończyło 6 zespołów. Trzy z nich zdążyły wyjść na kolejny odcinek – rower 37 km.

On-sight AR dzień 1d

Na początku zawodów pięć ekip napierało mocno razem. Colca Peru/Rajd Konwalii, AR Poznań/TS Olimipia, Hades/Strefa Przygód, Lunatycy, Navigatoria – istny peleton.

Po długim etapie rolko-trekowym uciekli konkurencji dobrze jeżdżący na rolkach AR Poznań/TS Olimpia i Hades/Strefa Przygód. Nad ścigającymi ich zespołami Navigatoria i ColcaPeru/Rajd Konwalii wyrobili sobie odpowiednio 45-minutową i półtoragodzinną przewagę.

Pogoda w Sierakowie okazała się łaskawa dla zawodników. Mimo porannego zachmurzenia nie rozpadało się, po południu zrobiło się ciepło. Pływanie na etapie pierwszym bardzo podobało się zawodnikom, chociaż niektórzy narzekali na kamizelki, wyraźnie spowalniające pływanie. Na razie humory dopisują zawodnikom, nikt nie zgłasza kontuzji i wszyscy walczą na trasie.

On-sight AR dzień 1c_resize

Drugi dzień na trasie ekstremalnej to dużo roweru, jedno BnO i spływ tratwą oraz kajak. Limit czasowy na rozpoczęcie kajaku to 1.00 w nocy w sobotę.

On-sight AR dzień 1e

Najświeższe informacje znajdziesz na Fb On-Sight Adventre Race.

O Autorze

Od 2002 roku piszemy o rajdach przygodowych - naszym mateczniku. O imprezach, sprzęcie, ludziach z rajdowego świata. Od kilku lat skupiamy się w większym stopniu na biegach ultra, starając się inspirować, informować i wciągać czytelników do tego niezwykłego świata malowanego potem, błotem, podszytego pasją i radością z biegania znacznie dalej niż maraton.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany