Długie i krótkie górskie wycieczki, ćwiczenia na sali i trening biegu na orientację z trasą zaplanowaną przez Mistrza Polski i jednego z najlepszych kartografów w Polsce – Jacka Morawskiego – Viola Piatrouskaya i Ilya Marchuk zapraszają na obóz biegowy do Kościeliska.

Viola i Ilya są biegaczami górskimi, mocarzami na długich dystansach, a w dodatku wiedzą o co biega z mapami. Ona ma na sobą przeszłość w kadrze orientacji sportowej Białorusi, w ubiegłym roku zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w sprincie, była druga w Chudym Wawrzyńcu (86 km), zwyciężyła w Maratonie Leśnik Lato i w Złotym Maratonie w ramach DFBG. Odniosła też sukces za granicą zajmując 1. miejsce w Ultra Trail Serra de Montsat w Hiszpanii (101 km). On oprócz biegania ma za sobą przeszłość wspinaczkową – był instruktorem, a także rajdową – między innymi w 2009 roku zajęli 4. miejsce na Ferino Extrim Marafon w Ukraińskich Karpatach. Ma na koncie imponującą życiówkę 2:47 w maratonie i 1:14:33 w półmaratonie. Ilya też jest całkiem nieźle „zorientowany”, w ubiegłorocznej edycji Warszawa Nocą (nocnych biegów parkowych na orientację) był 1. w generalce, a w 2006 zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w Rogainingu (24-godzinnym biegu na orientację).

Fot. Ilya Marchuk

Fot. Ilya Marchuk

Viola i Ilya, poza tym, że są bardzo mocnymi biegaczami, mają dużo charyzmy i głowy pełne sportowej wiedzy. Viola jest sportowym typem, dzieckiem himalaistów. Ilya zawsze szukał przygód i wyzwań wybierając się z kolegami na dzikie wyprawy. Od lat trenują w sposób usystematyzowany, pod okiem trenera z klubu biegów na orientację UNTS. Znają wartość ćwiczeń ogólnorozwojowych i urozmaicania treningu. Co roku jeżdżą powspinać się w górach w różnych zakątkach świata.

Na początku roku zorganizowali swój pierwszy, pilotażowy obóz biegowy w polskich górach dla Białorusinów. A ponieważ spodobało się zarówno im, jak i uczestnikom, zdecydowali się zrobić kolejny krok. Tym razem zapraszają w Tatry, do Kościeliska od 20 do 28 sierpnia.

Fot. Ilya Marchuk

Fot. Ilya Marchuk

Poza treningami typowo biegowymi, wycieczkami w góry, ćwiczeniami na sali i regeneracyjnymi zajęciami z elementami jogi, na obozie będzie można potrenować bieganie na orientację. Trasę zapanował nie byle kto, a Jacek Morawski – Mistrz Polski, jeden z najlepszych kartografów w Polsce. Uczestnicy spędzą 8 dni w Willi Krzeptowskich. Będą mieli 3 posiłki dziennie i pudełko świeżych owoców. Pokoje są 2- i 3-osobowe. Obóz rozpocznie się 20 sierpnia o godzinie 17, w kolejne dni zaczną się od porannego rozruchu, uczestnicy będą mieli 1-2 treningi dziennie, a ósmego dnia obóz zakończy się obiadem po treningu i porannym rozruchu. Koszt obozu to 1200 zł.

Na obóz mogą przyjechać osoby, które ukończyły 18. rok życia, są na różnym poziomie wytrenowania.

Fot. Ilya Marchuk

Fot. Ilya Marchuk

Jak się zapisać?

Zgłoszenia należy dokonać pisząc na adres p.viola.a@gmail.com i wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Więcej informacji na: trailruncamp.pl

O Autorze

Dziennikarz sportowy, przez lata redaktor naczelna magazynbieganie.pl, biegaczka, zawodniczka rajdów przygodowych. Ultramaratonka, która ma na swoim koncie udział w prestiżowych imprezach, m. in. Marathon des Sables, Transalpine Run, CCC, Transgrancanaria czy Marathon 7500. Jedyna Polka, która ukończyła słynną angielską rundę Bob Graham Round. Promotorka biegania ultra w Polsce i współautorka książki "Szczęśliwi biegają ULTRA".

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany