Inauguracja tegorocznego Pucharu Polski w Maratonach na Orientację (co prawda niepełna, bo tylko na dystansie 50 km) odbędzie się na „Śnieżnych Konwaliach”, 2 lutego w maleńkiej wsi Nietążkowo k. Śmigla w Wielkopolsce. Na 50 kilometrowej trasie będzie do odnalezienia aż 30 punktów kontrolnych, a ponad połowa dystansu wyznaczona będzie na 2 mapach do biegu na orientację (skala 1:15 000 aktualność 2008 i 2012).

 

 

Oprócz trasy pucharowej na imprezie będzie można pobiegać również na krótszych dystansach: 25 km, 10 km, 5 km oraz na „wyszarfowanej” 3 kilometrowej trasie dla dzieci. Zawody są jedną z niewielu szans na potrenowanie nawigacji w warunkach startowych przed Mistrzostwami Polski w w Pieszych Maratonach na Orientację.

Więcej szczegółów na www.rajdkonwalii.pl/zima

 

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany