Salewa Trailteam na razie na 29. pozycji w Raid in France, będącym w tym roku finałem Adventure Racing World Series, czyli Mistrzostwami Świata AR. Zaczęli trzeci etap – 40-kilometrowy trekking z via ferratą. Ich postępy można śledzić na LIVEtrackingu. Są już dostępne zdjęcia i filmy.

 

W Raid in France wystartowało 51 drużyn z całego świata, w tym też reprezentujący nasz kraj Salewa Trailteam, w składzie: Justyna Frączek, Maciek Mierzwa, Łukasz Warmuz i Maciej Dubaj.

Niedziela, 16 września, 9:59.

Postępy zespołów można śledzić na stronie organizatora w zakładce LIVE. Salewa TrailTeam na razie na 27. miejscu. Pokonanie dwóch pierwszych etapów zajęło im 20 godzin i 55 minut. Teraz są sekcji C – A travers le Queyras – to 40-kilometrowy trekking z via ferratą i zejściem do kanionu z użyciem lin. Na tym odcinku do zrobienia jest 3180 metrów podejść i 2900 metrów do zrobienia w dół.


Fot. Jean-Jacques Raynal


Fot. Jean-Jacques RaynalPełna galeria zdjęć z rajdu.

Film z pierwszych etapów rajdu:
{youtube}x67YWzn4-B4{/youtube}

Tak wygląda sekcja:
{youtube}XkZiBjhJv8c{/youtube}

Tutaj znandziecie live-tracking z Raid in France. Wystarczy wybrać nazwę zespołu po lewej stronie żeby odnaleźć team w gęstwinie innych.

***

Jak to w ostatnim czasie w Europie, opady śniegu komplikują kolejne zawody. W ostatniej chwili organizatorzy zmieniali trasę, ze względu na bardzo trudne warunki w górach.  Mimo to odbył się pierwszy trek, trochę skrócony względem oryginalnie planowanego.  Zawodnicy mieli sporo sprzętu do wzięcia ze sobą na lodowiec. Obowiązkowe są liny, raki i sprzęt alpinistyczny. Po tej sekcji na prowadzenie wysunęli się: Team Seagate, dowodzony przez bardzo doświadczonego Nathana Fay, razem z nimi porusza się Szwedzki zespół Thule. Nasi na 12 miejscu. Trzymamy kciuki i czekamy na wieści!

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany