Siemianowice Śląskie wszerz i wzdłuż, z mnogością zielonych akcentów – Górny Śląsk to, co potwierdziło kilka edycji wcześniejszych rajdów w tym rejonie, niewyczerpalne źródło ciekawych miejsc do rajdowego przebadania. Tak będzie i tym razem – 26 lutego (środa) ekipa Nonstop Adventure zaprasza na trzygodzinne, wieczorne ściganie w repertuarze dwóch dyscyplin – rower i bieg, w duetach lub solo.

 

http://cnfmsdc.org/cialis/

 

mikro2

 

Pierwsza edycja Mikrorajdu, rozegrana w Krakowie 23 stycznia, prowadziła zawodników przez mroźny i śnieżny krajobraz. Ponad 30 zawodniczek i zawodników rywalizowało na dystansie ok. 30 kilometrów. Pogoda z temperaturą ok. – 10 stopni i świeża, solidna warstwa puchu spowodowały, że tylko kilku osobom udało się ukończyć imprezę w całości. Siemianowicka edycja będzie pod tym względem nieco krótsza, ale też zdecydowanie bardziej urozmaicona.

miro2

 

Całość trasy powinna zamknąć się w dystansie około 25-26 kilometrów, podzielonych na trzy etapy. Impreza rozpocznie się od czterokilometrowego BnO w formie Scorelaufu. Następnie zawodnicy wskoczą na rowery – ok. 20 km. Końcówka to krótki 1,5km bieg na orientację. Trzy etapy i trzy godzinny limit czasu powinien być osiągalny dla większości uczestników. Oczywiście tempo poruszania się zależy przede wszystkim od pogody, ale piękna wiosna tej zimy zdaje się nie ustępować, więc zarówno rower, jak i biegi, powinny być stosunkowo szybkie.

mikrostart

 

Urozmaiceniem trasy będą trzy zadania specjalne. Niespecjalnie trudne, raczej bardzo szybkie. Są to – przekroczenie brodu (ok. 30-40cm głębokości), eksploracja podziemnego tunelu i ćwiczenie na siłowni. Krótkie przerywniki roweru i biegania.

mikro

Wpisowe, tak jak w Krakowie, wynosi 5 pln od uczestnika. Start w dwójkach lub solo. Na mecie organizatorzy zapewniają ognisko. Zgłoszenia przyjmuje Marek Woźniczka (mw@wozniczka.com) do 23 lutego. Zapraszamy! Więcej info na stronie imprezy i facebooku Nonstop Adventure.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany