Dokładnie będzie ich sześć – po 3 w Krakowie i na Górnym Śląsku. Od stycznia do czerwca – trzy już za nami. Na czwarty zespół Nonstop Adventure zaprasza do Chorzowa, na trzygodzinną zabawę w Parku Śląskim i okolicach. Impreza już za niespełna dwa tygodnie – 23 kwietnia. 


mikro

 

Po trzech edycjach – dwóch w Krakowie i jednej w Siemianowicach Śląskich – można powiedzieć, że idea chwyciła w większości tam, gdzie przekonywać do tego typu rozrywek już nie trzeba. Bo i w Krakowie, i na Śląsku listy startowe zapełniały w większości znane z rajdowych tras nazwiska. Szczęśliwie nie brakło też rodzynków, czyli ludzi z myślą o których mikrorajdy powstały – rajdowych debiutantów, mocnych biegaczy czy rowerzystów, sporadycznie biegaczy na orientację, którzy dotychczas od rajdów przygodowych stronili.

 

mikro

 

Frekwencyjnie imprezy liczyły sobie do tej pory od 35 do 55 zawodników i zawodniczek. Zgodnie z oczekiwaniami, ale też na masowego uczestnika nie liczymy – to prostu ciekawostkowa impreza. Licznie może być za to na najbliższej imprezie. Bowiem 23 kwietnia spotykamy się w Parku Śląskim – to tu lud masowy okolicznych miast i miasteczek trenuje bieganie, rower, rolki, nordic walking i inne aktywności. Bo rzeczywiście ten wyjątkowo zielony areał pełen jest bogatej infrastruktury do rozmaitych aktywności. Doświadczą to mikrorajdowcy podczas dwóch etapów. W sumie będą aż trzy:

E1 – BnO 4 km

E2 – Rower ok. 19 km

E3 – BnO – 1,5km

Pierwszy i ostatni etap rozegra się właśnie w Parku Śląskim. Rower zaś wyjedzie na moment z Parku w stronę okolicznej hałdy, gdzie rozegrane będzie zadanie specjalne.

fot


Czas na pokonanie całej trasy w standardzie – trzy godziny. Zwycięzcy powinni objawić się już po dwóch godzinach. Na mecie lekka szama, herbata, nagrody, uznanie, brawa – całkiem sporo, jak na wpisowe, które wynosi zaledwie 10 zł od głowy. Zgłoszenia na stronie imprezy. A na koniec filmowa wspominka z edycji #3 w Krakowie.

 

{youtube}_m8DYWvlRak{/youtube}

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany