Czy wiecie, że na 2150 miejsc oferowanych przez organizatora Łemkowyna Ultra Trail w tym roku, na starcie stanęło 1559 zawodników, a o czasie do mety dotarło 1393 biegaczy? Na dystansie 150 kilometrów wycofało się 113 zawodników, a różnica między zwycięzcą Czechem Vitem Otevrelem (Salomon/Suunto) a drugim Robertem Faronem (Salco Garmin Team) wynosiła 1:14:16,3. Największa różnica między 1. a 2. biegaczem na najdłuższym dystansie była w 2016 roku: 2:21:08. Chcecie wiedzieć ile wypiliście wody, coli, zjedliście owoców? Specjalnie dla Was analizujemy także różnice w tempie, rywalizację kobiet z mężczyznami, aktywność w mediach społecznościowych.

Przekopywanie się przez różne dane trochę nam zajęło, ale oddajemy Wam interaktywną infografikę ilustrującą różne wydarzenia na trasie ŁUT 2017. Dane możecie klikać, pobierać i komentować. Jeśli coś policzyliśmy sami, też chętnie dodamy do analizy. W tym miejscu wyjaśniamy też jak rozumieć dane dotyczące osób, które ukończyły tegoroczną rywalizację. Występują tam drobne różnice między liczbą startujących, a tymi, którzy ukończyli i nie ukończyli. „DNF” i ci, którzy skończyli, nie zsumują się Wam do startujących. Nie ujęliśmy bowiem na wykresach osób, które nie zmieściły się w limicie i zdyskwalifikowanych.

O Autorze

Jestem autorem tysięcy artykułów w czołowych polskich dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach i serwisach online. Pracowałem m.in. dla gazety “Polska The Times” i “Dziennika Polska Europa Świat”. Dzięki nim mogłem relacjonować lekkoatletykę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, spotykać się z zawodnikami i trenerami podczas mityngów w Polsce i za granicą oraz analizować zmagania podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Sporo nauczyłem się także pracując w miesięczniku „Bieganie”. Współpracowałem i współpracuję z www.magazynbieganie.pl, „Esquire„, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Forum Trenera.