Za miesiąc w krajobrazie Jury Krakowsko – Częstochowskiej rusza już trzecia edycja rajdu przygodowego. Jak co roku dwie trasy dla miłośników AR i osób preferujących piesze marsze. Będzie również coś dla tych, którzy nie lubią się bardzo zmęczyć, a jednak pragną się pobawić z mapą i łyknąć dawki świeżego powietrza. A warto się wybrać, ponieważ:…

 

 

Po pierwsze miejsce: Piękne rejony Jury Krakowsko Częstochowskiej, niestety troszkę już zurbanizowany, ale będzie można poczuć magię tego rejonu obcując z ostańcami, pieczarami, lasami, jeziorkami, a w tle rozgrzane piaski Pustyni Błędowskiej. Baza – tak ja w ubiegłych latach zlokalizowana jest w miejscowości Klucze na tak zwanym popularnie Orliku. Socjal – standard turystyczny – dostęp do pryszniców i pola namiotowego (sprzęt biwakowy we własnym zakresie).

 

Po drugie: trasy starliśmy się tak ustawić, aby punkty kontrolne miały jak najmniej asfaltowych przelotów. Dwie Trasy AR – Extrim 150km, Open – 80 km; dla tych, co lubią piesze wędrówki – TP50 i coś dla osób towarzyszących (patrz kibiców) i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu Trasa Relax.

 

Po trzecie nawigacja: w miarę łatwa, ale oczywiście kilka punktów postaramy się ukryć. Mapa Główna topograficzna w skali 1: 50000, BNO 1: 10000, jeden z etapów będzie na ortomapie, 1: 15000 – więc proponuje postudiować mapy na geoportal.pl lub Google. A dla trasy TP50 w 1:25000. Wiem, że lubicie dziurkować karty startowe, więc staraliśmy się ramach rozsądku dołożyć punktów kontrolnych.

 

 

Po czwarte zadania specjalne: w tym roku planujemy na trasie Extrim – 6 (wspinaczka hakowa ze zjazdem, eksploracja jaskini, strzelanie z łuku, zadanie pustynne będzie niespodzianką, wspinaczka skałkowa i tyrolka), Open – 4 (z trasy Extrim) i na relaksie zadania w formie rozrywkowej. Na wszystkich zadaniach alpinistycznych będzie czuwać profesjonalna ekipa ze Speleoklubu Olkusz.

 

Po piąte: pakiety startowe, pomimo kryzysu i zmniejszenia świadczeń sponsorskich postaramy się utrzymać poziom z poprzedniej edycji.  Nie dostaniecie tylko samej mapy i numeru startowego. Zaplanowana jest koszulka, posiłek po, coś słodkiego, jakaś woda i może coś jeszcze.

 

Po szóste nagrody: przeważnie rzeczowe bez szału, ale nie to przecież się liczy. Będą statuetki w formie rękodzieła zrobione przez dzieciaki z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego. Kilka nagród będzie rozlosowane dla tych, którzy wytrwają z nami do końca i będą na głównym zakończeniu w niedzielę. Dyplomy na życzenie zawodników.

 

Po siódme koszta: jest to chyba jeden z tańszych rajdów w Polsce staraliśmy się tak kalkulować koszta, aby przy jak najmniejszym wpisowym dostać jak najwięcej.

 

 

Po ósme sponsorzy: bo bez nich ten rajd by się nie odbył wiec warto o nich wspomnieć. Przede wszystkim o naszych gospodarzu, czyli Gminie Klucze reprezentowanej przez Pana Wójta Kazimierza Ściążko. Również wszystkich, którzy dorzucili się do tej imprezy: firmie Kimbery Clark, Almir reprezentowanego przez Stasia, który nas wspiera od pierszej edycji, Rafałowi z Himal Pro, Młodemu z Asmax s.c., organizatorowi Bbiegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów, profesjonalnej ekipie medialnej, która będzie towarzyszyć zawodnikom w ich zmaganiach. O relacjach można przeczytać + piękne foty Tomka z poprzedniej edycji i jeszcze niezdecydowanym oraz chcącym wspomóc tak zacną imprezę.

 

Po dziewiąte obsługa: bardzo miła, sympatyczna, profesjonalna itp. same plusy oczywiście J. Osoby pomagające przy rajdzie to fajna ekipa wolontariuszy. Którzy czerpią przyjemność z dawania siebie oraz znają się na robocie.  Większość z nich to ludzie wielu pasji (alpinistów,ratowników medycznych, Ratowników WOPR, Instruktorów PZA, Survivalu i innych dziedzin).

 

Po dziesiąte i ostatnie pogoda: dobra zabawa i atmosfera. Ta pierwsza zamówiona u miejscowego proboszcza, aby wstawił się w naszej intencji. Reszta to już po waszej stronie.

 

Zapraszamy 8-9 czerwca – III Rajd Czterech Żywiołów – Klucze k/Pustyni Błędowskiej (niestety jeszcze w tym roku nieudostępnionej ze względu na przygotowanie jej pod IV edycję J

Wszelkie szczegóły na www.rajd.vajra.org.pl

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany