22 czerwca polski zespół SALEWA TRAILteam w składzie Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Maciej Mierzwa i Łukasz Warmuz wystartuje w 440-kilometrowym rajdzie Adventure Race Slovenia. Do pokonania: 125km trekkingu, 240km na rowerze górskim, 2km w jaskiniach, 2km pływania, 24km kajakiem, 16km na rolkach, 1km canyoning, 100m zjazdu na linie, 29km biegu na orientację… wszystko w 50 godzin, bez przerwy.

 

Trasa  będzie przebiegać przez bardzo różnorodne i piękne regiony Słowenii, od morza, przez obszary krasowe, jaskinie, doliny, po niezwykle widokowe góry. Start w Piran, meta – dla najlepszych około południa w niedzielę – w Velenje.

Zawody są edycją Pucharu Europy. Wśród ekip z 16 krajów nie brakuje doświadczonych zawodników i znanych nazwisk międzynarodowej sceny adventure racing. Startując w takim samym składzie nasza ekipa wygrała ubiegłoroczną edycję. Powtórzenie sukcesu wydaje się naprawdę trudnym wyzwaniem. Maciek Mierzwa: „Łatwo nie będzie, ale o to chodzi J. Zawody traktujemy jako bardzo poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata.”

Kibicując polskiej ekipie można wziąć udział w konkursie z nagrodami przeprowadzanym na profilu Facebook zespołu.

Więcej informacji:

– strona zespołu: http://trailteam.pl/

– strona zawodów: http://www.adventurerace.si (live tracking)

– aktualności z trasy na profilu Facebook: http://www.facebook.com/TRAILteam

 

Tekst: Piotr Kosmala

Zdjęcia: http://www.adventurerace.si

O Autorze

Ojciec portalu napieraj.pl, zawodnik rajdów przygodowych, biegacz ultra, kajakarz. Startował kilkukrotnie w prestiżowym Marathon des Sables, ma na koncie wynik poniżej trzech godzin w maratonie i udział w wielu zagranicznych rajdach, między innymi w Czechach, Słowenii i Kostaryce.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany