Już po raz trzeci Gliwice oddadzą się rajdowaniu. W dniach 12-13 maja w najpiękniejszym mieście Górnego Śląska odbędzie się Rajd Miejski 360 Stopni – Gliwice 2012. Dystans, podobnie jak w ubiegłych latach, to sto kilometrów rozbite na dwa etapy. Pierwszego dnia dwuosobowe zespoły będą miały do pokonania około 25 km pieszo. Najszybsi na pewno będą biec i to szybko. Limit czasu to cztery godziny. Drugi dzień – niedziela – będzie bardziej zróżnicowany.

Z 75 km większość trasy będzie do pokonania na rowerach, ale nie zabraknie też odcinków biegu na orientację, jazdy na rolkach i pływania kajakiem. Szykowanych jest też sporo niespodzianek, bo Gliwice wciąż mają wiele tajemnic. Zawodnicy niech się szykują na zwiedzania stadionu miejskiego, na którym mecze piłkarskie rozgrywa drużyna Piasta. Odwiedzą także pływalnię Olimpijczyk; na pewno pobłądzą w lochach, będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, a do tego wiedzą i inteligencją. Zawsze na uczestników Rajdu Miejskiego 360 Stopni w Gliwicach czekają zadania wymagające pomyślunku – zagadki logiczne. Szykuje się atrakcji co niemiara! Wszystkich zdradzić jeszcze nie możemy w tej chwili. Lecz pozwolimy sobie na jedną podpowiedź: w okresie przygotowawczym nie zaszkodzi też podszkolić się w strzelaniu z łuków. Jedno jest pewne: Gliwice – to samo miasto, ale znów jakże inne.

 

Rajdy przygodowe mają to do siebie, że trasę wyznaczają punkty kontrolne. Zawodnicy przed startem otrzymają mapy i sami będą musieli opracować drogę. Im gorszy wariant dotarcia do punktów oznacza większą stratę czasu. Jak się mogliśmy przekonać rok i dwa lata temu, znajomość miasta wcale nie musi być gwarancją sukcesu. Dobra nawigacja i żelazne płuca to również atuty, które o niczym nie przesądzają. Okazuje się, że niezależnie od zajętego miejsca, jedyny pewnik to multum wrażeń na mecie. Pamiętać należy, że wystartować w zawodach może każdy – i w każdym wieku. W ubiegłym roku wśród zawodników był pan z rocznika ’39. Co ciekawe, startował z żoną. W innych drużynach startowały ich dzieci i wnuki – niemal cała rodzina Karkowskich. Trzy pokolenia! Podczas ceremonii wręczenia nagród otrzymali owację na stojąco. A na pewno będzie komu bić brawo, bo przed rokiem wystartowało blisko 150 osób. Malowniczą bazą zmagań jest Radiostacja Gliwicka. Miasto, a także wspierający osobiście imprezę Prezydent Gliwic Pan Zygmunt Frankiewicz, dbają, aby nie zabrakło tam atrakcji podczas dwudniowego Pikniku Rodzinnego. W sobotni wieczór zawsze odbywają się koncerty gwiazd. Tym razem zapowiadane są występy kabaretowe.

Wszystkie informacje nt. Rajdu Miejskiego 360 Stopni – Gliwice 2012 znajdują się na stronie: http://www.gliwice_2012.team360.pl/

Kontakt:

Igor Błachut (szef zawodów) 609 833 555;

Dariusz Urbanowicz (prasa) 696 878 777.

Tandem: Rzadkość na polskich drogach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany