Już za niecałe 10 dni rusza trzecia edycja Mazurskich Tropów – imprezy na orientację, rozgrywanej na pograniczu Warmii i Mazur. Jak zapewniają organizatorzy, teren z którym przyjdzie Wam się zmierzyć, gwarantuje kawał orientacyjnej przygody.

Bagna, ruiny, paśniki czy stare cmentarze ukryte w lesie już czekają na przyjęcie punktów kontrolnych. Poza tym, rejon ten należy do bardzo malowniczych, jak to na Warmii – nie zabraknie pagórków, jezior i lasów.

 

Baza rajdu znajduje się w Stawigudzie, 10 km na południe od Olsztyna, z dobrym dojazdem zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną. Do wyboru trasy zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rajdami na orientację:
• trasa rowerowa do 130 km (Puchar Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację)
• trasa rowerowa do 50 km,
• trasa piesza do 50 km (Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację)
• trasa piesza do 25 km. Organizatorzy zapewniają nocleg w szkole w Stawigudzie (pt/sob i sob/ndz).

Mazurskie Tropy 2015 etap rowerowy. Fot. Materiały Organizatora

Mazurskie Tropy 2015 etap rowerowy. Fot. Materiały Organizatora

Mazurskie Tropy 2015 Fot. Materiały Organizatora

Mazurskie Tropy 2015 Fot. Materiały Organizatora

Na mecie na uczestników czekać będzie ciepły posiłek, słodkości i napoje regenerujące, przy których tradycyjnie nastąpi niekończące się porównywanie wybranych wariantów.

Już teraz, w imieniu organizatorów, zapraszamy do udziału w tej imprezie. Więcej informacji: www.tropy.net/2015/ oraz www.facebook.com/MazurskieTropy

O Autorze

Nawigator napieraj.pl. Startował w pierwszym rajdzie zorganizowanym na polskiej ziemi. Poza AR trenuje głównie orientację: w biegach, na rowerze i na nartach. Pasjonuje się wspinaczką w skałach i górach, chodzeniem po jaskiniach, startuje również w maratonach rowerowych i rogainingach.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany