Alpejskie wyzwanie, egzotyka Meksyku, rumuńskie Karpaty i Morze Białe – kolejna część Rajdowych Map Świata prowadzi przez cztery lokalizację na dwóch kontynentach.

We wszystkich imprezach wzięli udział zawodnicy teamu Speleo Salomon. Za potężny zbiór map dziękujemy po raz kolejny Piotrkowi Kosmali (trail.pl, sportovia). Kliknij w miniaturki, by zobaczyć całą płachtę w stosownej rozdzielczości.


Zobacz też poprzednie części cyklu:

Rajdowe Mapy Świata – część 1

Rajdowe Mapy Świata – część 2

Rajdowe Mapy Świata – część 3

Rajdowe Mapy Świata – część 4

Rajdowe Mapy Świata – część 5


The Raid World Championships – Francja, Włochy, Szwajcaria 2006

Na alpejskim pograniczu Francji, Włoch i Szwajcarii rozegrano eliminacje do Mistrzostw Świata The Raid. Ówcześnie w środowisku rajdowym dwie niezależne od siebie organizacje miały swoje dwie mistrzowskie imprezy. Rok później The Raid zmienił formułę z wielodniowych rajdów w formacie non-stop na rajdy etapowe, sprinterskie. Impreza w Alpach – jak zawsze – malownicza, trudna i ciekawa. Po drodze trekkingi na lodowcu i potężne przewyższenia. Mapy dokładne i bardzo aktualne.

theraid

the

Extreme Adventure Hidalgo – Meksyk 2007

Jedna z pierwszych egzotycznych wypraw polskiego teamu eksportowego. Speleo Salomon do Meksyku ruszyło w konfiguracji Aga Zych, Artur Kurek i Piotr Kosmala. Rajd miał format etapowy – w ciągu trzech dni należało pokonać około 350 kilometrów. Potężna pula nagród – 60 000 $ – zwabiła najlepsze ekipy z całego świata. Artur Kurek po zabawie podzielił się wrażeniami w wywiadzie z Grześkiem Łuczko. Co do samych map – arkusze były bardzo nieprecyzyjne, ale z uwagi na bezpieczeństwo w wielu miejscach trasy rozstawiono policję i wojsko, co znacznie ułatwiło nawigowanie.

meksyk

hid

hida

Carpathian Adventure – Rumunia 2007

Dwie polskie ekipy walczyły w karpackim masywie Retazat podczas zawodów Carpathian Adventure: Speleo Salomon (Kasia Zając, Piotr Kosmala, Piotr Hercog, Darek Bonarski) oraz Partner Center Adventure Team (Maciej Surowiec, Małgosia Sowińska, Piotr Wittych, Andrzej Chorab). Sam rajd był wyjątkowo trudny pod względem pogody (burzowo i zimno), mapy (nieaktualna i niespecjalnie precyzyjna) oraz … organizacji. Speleo pewnie prowadziło przez kilkanaście godzin, do momentu w którym przeszła przez zabronioną grań. Zespół nic o tym nie wiedział, wycofał się i wrócił do kraju z niesmakiem.

rum

rumu

Red Fox Adventure Race – Rosja 2008

Jak wygląda czerwiec za kołem podbiegunowym? Zimno, deszczowo i ponuro. Speleo Salomon w składzie Piotr Hercog, Piotr Kosmala, Piotr Dymus i Anna Burlinowa walczył w okolicy Murmańska przez ponad kilkadziesiąt godzin, ale ze względu na infekcję żołądkową Hercika, musiał się wycofać.

Kilka stopni na plusie, a tu cały czas wodne zabawy - ciężka rzeczywistość rosyjskiego rajdu Red Fox. Foto Monika Strojny

Kilka stopni na plusie, a tu cały czas wodne zabawy – ciężka rzeczywistość rosyjskiego rajdu Red Fox. Fot. Monika Strojny

rosja

red

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany