Nadchodzący weekend na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojniejszy pod względem biegów ultra, ale to tylko pozory – czekają nas bowiem Mistrzostwa Europy w Skyrunning, kultowy stumilowiec za Oceanem i trójmiejski bieg ultra.

Ice Trail Tarentaise

W niedzielę 12 lipca z Val d’Isère we Francji biegacze wyruszą na ciężko i trudną technicznie trasę liczącą 65 kilometrów, na której odbędą się Mistrzostwa Europy w Skyrunningu. Po starcie na wysokości 1850 m zawodników czeka 1500 metrów podejścia na szczyt Grande Motte (3653 m n.p.m.), ale to tylko początek… na całej trasie przewyższenie wynosi 5000 metrów.

 

Liczymy na dobry występ Marcina Świerca z Salomon Suunto Team, który narobił kibicom smaka, zajmując niedawno czwarte miejsce podczas Marathon du Mont Blanc. Wiele zależy jednak również od warunków, jakie będą panowały na trasie. Na fejsbukowym fan page’u Marcina możemy przeczytać, że póki co pogoda dopisuje, ale  15 lipca 2012 roku na Grande Motte wyczuwalna temperatura wynosiła -25 stopni Celsjusza!

Trzymamy kciuki!

źróło: https://www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial

Fot. www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial

Hardrock 100 mile Endurance Run

Już 10 lipca po raz kolejny rusza zaliczany do wielkiego szlema biegów ultra gór skalisty Hardrock Endurance Run. Hardrock to klasyczny stumilowiec (160 km) z 10 000 metrów przewyższenia rozgrywany na średniej wysokości 3400 m.

Jak można przeczytać na stronie imprezy: „trasa będzie odpowiednio, aczkolwiek minimalnie oznakowana, aby położyć nacisk na czujność zawodników, którzy powinni posługiwać się mapą, kompasem oraz wytycznymi”.

Faworytem jest bez dwóch zdań Kilian Jornet, który zwyciężył w Kolorado rok temu, ustanawiając jednocześnie nowy rekord trasy – 22:41:35.

Tri City Trail

Tym razem ultra bieganie w Polsce przenosi się nad morze, do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie w niedzielę wystartuje Tri City Trail 80+.  Organizatorzy tak opisują trasę tego biegu: „poprowadzona w taki sposób, by przez 80 km można było zachwycać się urokami tego miejsca. To okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumi i przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody – Źródliska  w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa.

Przygotuj się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Tutaj przygotowanie techniczne na pewno przyda się w osiągnięciu dobrych rezultatów. W środkowej części trasy swoje atuty mogą pokazać osoby, które lepiej czują się na szybkich odcinkach, jednak w okolicach Rumii ponownie przyda się Twoje górskie przygotowanie.”

Warto wspomnieć, że 25 lipca, również na szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, rozegra się się Trójmiejski Ultra Track, czyli bieg na dystansie ok. 60 km.

Orientuj się

Miłośnicy orienteeringu w najbliższy weekend mogą wpaść za to do Puszczy Kamienieckiej na III Grillowanie Kosmatych InOków, czyli III Ogólnopolskie Marsze na Orientację! Szczegóły w REGULAMINIE. Oprócz tego długi weekend (10-12 lipca) w Mosinie, gdzie odbywa się Maraton na Orientację Szaga.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany