Silva 6 NOR to kompas adresowany do biegaczy na orientację. Oto opinia na jego temat napisana przez nawigatora zespołu napieraj.pl, Adama Folanda.

Wygodnie zakładany za pomocą regulowanej gumki na kciuka lewej ręki, dzięki czemu kompas Silva 6 NOR dobrze dopasowuje się do dłoni. Pod opuszką palca znajduje się specjalna guma, która dodatkowo zapobiega ześlizgnięciu się urządzenia ze spoconego palca. Na obudowie poza 4cm linijką brak innych bajerów, nie ma nawet podziałki stopniowej. A jego cena to 125 zł.

Użytkowanie

Używam tego modelu już od ponad 2 lat. Stosuję go zarówno do BnO, Rajdach Przygodowych jak i w rekreacyjnym napieraniu :). Ma kilka zalet. Podczas biegania, łażenia mam go cały czas na palcu i nie muszę się martwić że zgubię. System mocowania jest skuteczny i nawet na dłuższą metę wygodny. Na odcinkach rowerowych można łatwo przyczepić go na nadgarstku – do rzepa w rękawiczkach (pasek do kciuka skracamy na maxa, a rzepa od rękawiczki przeplatamy przez gumkę od spodu obudowy). Dla mnie to duża zaleta, bo nie lubię podczas napierania „poprzytraczanych na linkach i majtających się przedmiotów” Dużą zaletą jest fakt, że igła pokazuje dobrze kierunek nawet wtedy kiedy biegnę. Poza tym: kompas wrzucony do wody wypływa, solidna budowa powoduje, że raczej niechcący nie połamie się w rękach.

Wady (Któż ich nie ma?)

Mimo wspomnianej przeze mnie solidnej budowy nie należy na niej siadać (szczególnie na zbiorniczku z igłą i płynem, gdy ma się pod spodem skałę – już na jednej tak usiadłem 🙁 ). To, że busola jest na palcu, czyli w praktyce cały czas w ręku, trochę przeszkadza na odcinkach gdzie trzeba się wspinać (np. na stromym podejściu) lub łapać drzew (np. przy zbieganiu po stromych zboczach). Można temu jednak częściowo zaradzić obracając kompas o 180 stopni dookoła kciuka lub przekładając na chwilę na inny palec. Jeśli chcemy zawiązać sznurówki to lepiej go na chwilę zdjąć.

Podsumowanie

Polecam – sprawdza się. Sam, gdy zepsułem pierwszy, kupiłem sobie drugi – taki sam. Cena: 125 PLN jest według mnie uzasadniona.Gwarancja: 5 lat!!! Istnieją też podobne, bardziej rozwinięte (np. o podziałkę) i oczywiście droższe modele o podobnej konstrukcji.

Strona producenta

O Autorze

Od 2002 roku piszemy o rajdach przygodowych - naszym mateczniku. O imprezach, sprzęcie, ludziach z rajdowego świata. Od kilku lat skupiamy się w większym stopniu na biegach ultra, starając się inspirować, informować i wciągać czytelników do tego niezwykłego świata malowanego potem, błotem, podszytego pasją i radością z biegania znacznie dalej niż maraton.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany