O nas Kto biega? Kto pisze, kto fotografuje, a kto organizuje?

Viola i Kamil to piekielnie szybka dwójka, piękna i bestia. Choć każde z nich ma w sobie sporo jedno i drugie. Każde ma również na koncie spore sukcesy w biegach górskich w Polsce i za granicą. Towarzyszą im Magda Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski – autorzy „Szczęśliwi biegają ULTRA” i fotograf sportowy – Piotr Dymus.

 

Viola jest córką Himalaistów, szybką biegaczką lubiącą rywalizację. Urodziła się u podnóża Uralu, wychowała na Ukrainie i Białorusi, stara się o polskie obywatelstwo. Biega na orientację, wspina się, a w ultra często przybiega w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej. Niedawno rzuciła pracę w korporacji by poświęcić się swoim pasjom. W polskich górach organizuje górskie obozy dla biegaczy ze wschodu. Na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w Ultra Trail Serra de Montsant, biegu na 100 km w Hiszpanii i w SUpermaratonie Gór Stołowych, gdzie była piąta w generalce.

 

glowka_kamil

Kamil był najszybszym zawodnikiem w kategorii młodzieżowców w UTMB, biegu dookoła Masywu Mont-Blanc na 168 km. Zajął drugie miejsce w The North Face Thailand Ultra Trail, biegu na sto kilometrów. Jest jednym z najszybszych biegaczy ultra w Polsce. Najmłodszym w czołówce. Ma na koncie brązowy medal Polski w długodystansowym biegu górskim. Prowadzi popularny fanpage na Facebooku, łapie się za realizację ciekawych projektów. Przez dwa miesiące relacjonował swoje przygotowania do UTMB w Chamonix, a wkrótce wyrusza na spotkania i treningi z europejskimi mocarzami z biegów ultra.

 

 

glowka_magda

 

Magda Ostrowska-Dołęgowska od lat zajmuje się dziennikarstwem sportowym. Od 2007 roku pracowała dla Magazynu Bieganie, od kilku lat pełniąc funkcję redaktor naczelnej magazynbieganie.pl. Jest ultramaratonką, autorką książki „Szczęśliwi biegają ULTRA”, brała udział w projekcie „Idea 666”, w którym Maciek Więcek ustanawiał rekord biegu Głównym Szlakiem Beskidzkim.

 

 

glowka_kshysiek

 

Krzysiek Dołęgowski jest pomysłodawcą projektu i jego organizatorem. Odpowiada za wsparcie techniczne, dba o morale zespołu. Jest ultramaratończykiem, fotografem, sprowadza do Polski sprzęt biegowy dla miłośników gór. Jest współautorem „Szczęśliwi biegają ULTRA”, opracował i wcielił w życie projekt „Idea 666”. Jest również założycielem Teamu inov-8, który wspiera młodych sportowców w ich dążeniach i pomaga im realizować najśmielsze plany.

 

 

glowka_dymus

 

Piotr Dymus kilka lat temu był sportowcem dużego formatu. Startował w najlepszym zespole Adventure Racing w Polsce, wielokrotnie reprezentował kraj w zagranicznych rajdach przygodowych. Od kilku lat zajmuje się fotografią, głównie sportową. Jego fotografie zwyciężały w konkursach, a charakterystyczne kadry są jego znakiem rozpoznawczym. Piotrek zajmuje się dokumentacją projektu.