Dziś trafił w nasze ręce bardzo ciekawy wycinek z Kurjera Poznańskiego. Dokładnie ze środy 3 lipca 1929 roku. Jest w nim notatka z marszu czy może biegu z Warszawy do Poznania, dla uczczenia Powszechnej Wystawy Krajowej (późniejszych Targów Poznańskich), zorganizowanej z kolei – z wielką pompą – dla upamiętnienia dziesięciolecia odzyskania niepodległości. Szkoda, że nie ma szczegółowej długości etapów, ale wyniki są ciekawe, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę ówczesny sprzęt i przygotowanie logistyczne. Poniżej treść notki.

[b]Piechotą na wystawę.[/b]

Wczoraj ukończony został marsz na dystansie Warszawa-Poznań. P.W.K. (307 kilometrów). Zawodnicy w liczbie 27 wyruszyli z Warszawy w piątek 28-go ub. m. trasą przez Błonie, Łowicz i Wrześnię. Do Poznania przybyło siedmiu. Pierwszy Legat w ogólnym czasie 45 godzin 2 min., 2) Górski 46 godz. 5 min., 3) Berger 49 godz. 51 min., 4) Jackowski 51 godz. 40 min. Za sędziwym 63-letnim Jackowskim przybyli Dąbrówka, Sałanowski i Rozwadowski.
Fotografia nasza przedstawia zwycięzcę Legata (na prawo nr. 26) i zawodnika Bergera (nr. 66 na lewo), który uzyskał najlepszy czas na ostatnim odcinku Września – Poznań. Zdjęcia dokonano w Poznaniu u mety na Rynku Śródeckim. Dzielni piechurzy po zwiedzeniu wystawy, którą zareklamowali skutecznie przez mijane po drodze miasta i wsie wracają do Warszawy koleją.

Za informację serdecznie dziękujemy Sebastianowi Musielakowi.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany