Zapraszamy do przeczytania recenzji butów Reebok Zigwild Trail, którą przygotował dla nas Maciej Bodnar.

 

 

 

W tym modelu jeden z czołowych producentów obuwia sportowego zadbał przede wszystkim o biegaczy uwielbiających przemierzać trudny teren bez względu na warunki pogodowe.

 

Na początek kilka słów o designie. Na pierwszy rzut oka zarysowuje się nam ponury but z jaskrawymi wstawkami, niby nic specjalnego, ale jednak uważam, że producent przemyślał kolorystykę, gdyż jasny but po treningu w błocie mógłby szybko zacząć wydawać się mocno wyeksploatowany.

 

Dalej przyglądając się temu modelowi rzuca się nam w oczy dość niekonwencjonalna podeszwa, która po pierwsze ma ciekawy system amortyzacji, a po drugie wystaje nieco za piętę. Pomysł producenta jest taki: W czasie lądowania zygzaki podeszwy mają się nieco zapadać, tak by pochłanianie energii nie wynikało wyłącznie z absorpcji wstrząsów przez piankę, ale przez ugięcie całej konstrukcji. Po kilku treningach dostrzegamy zalety tego rozwiązania, gdyż wstrząsy są bardzo dobrze tłumione. W zimowe dni nie narzekałem na brak przyczepności. Jednak nie mam w zwyczaju biegać w bardzo trudnym terenie. Tam problemem może być bardzo wysoka pięta zmniejszająca stabilność. No i fakt, że bieżnik nie jest przesadnie głęboki (nie obawiajcie się – od dołu zygzaki są zasłonięte warstwą bieżnikowanej gumy, nie ma więc zagrożenia, że coś nawłazi między nie).

 

Ponadto brak przewiewnej siateczki pozwala odczuwać komfort termiczny nawet w temperaturze poniżej – 10 stopni. Zamiast siatki jest gęsto tkany materiał, który wróży bardzo dużą trwałość butów. Podobne pokrycia spotykaliśmy np. w modelach Salomon Speedcross czy inov-8 mudclaw 300 i wiemy, że trudno je przetrzeć.

 

Kierując się subiektywnymi odczuciami uważam, że model nie jest skierowany do wszystkich. Producent przede wszystkim skupił się na osobach, które nie zamierzając rezygnować z mocnego akcentowania pięty przy lądowaniu. Spadek pięta-palce jest bardzo duży – około 12 mm. Dodatkowo cały system nieco rozleniwia stopę, powyżej zygzakowatej pianki znajduje się spora konstrukcja usztywniająca śródstopie i zapiętek. Nie wiem czy zaawansowany zawodnik będzie z nich zadowolony – ewentualnie tradycjonalista wychowany na sztywnych konstrukcjach. Wydaje mi się jeszcze, że but bardziej się sprawdzi na nogach masywniejszych biegaczy, a to za sprawą dobrze rozwiniętego systemu amortyzacji.

 

Cena: sugerowana cena detaliczna 429 zł

 

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany