Ten sierpniowy weekend bez wątpienia upłynął pod znakiem drugiej edycji prawdopodobnie najbardziej spektakularnego biegu w Polsce, czyli Biegu Ultra Granią Tatr. Na trudną technicznie trasę biegacze wyruszyli w sobotę o czwartej rano.

Na dystansie około 70 km przewyższenie wynosi +5000 m/ -4900 m, ale to nie jedyna trudność biegu – skały, luźne kamienie, a do tego zmienna pogoda… jak to w górach.

Pierwszy na linii mety zameldował się Bartosz Gorczyca (Buff Team Polska) z czasem 9:16:05. Ponad pół godziny później (9:47:23) przybiegł Przemysław Sobczyk (Tatrarunning.pl), a trzecie miejsce zajął Piotr Hercog z Salomon Suunto Team (10:05:59).

Najszybsza wśród pań była Anna Figura (KW Zakopane), która na pokonanie trasy potrzebowała 11 godzin 51 minut i 33 sekundy, co dało jej 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dalej w klasyfikacji kobiet mamy Olgę Łyjak (Biegam w Górach) z czasem 12:14:36 i 29. miejsce OPEN oraz Natalię Tomasik (Salco Sport Team), która ukończyła bieg po 12 godzinach 29 minutach i 17 sekundach zajmując jednocześnie 35. miejsce w generalce.

Bieg ukończyło 241 osób, czyli blisko 70 więcej niż podczas pierwszej edycji dwa lata temu.

O Autorze

Biegacz-amator z zamiłowaniem do biegania minimalistycznego. Z zapałem testuje buty do biegania naturalnego, startówki, jak i innego rodzaju sprzęt biegowy. Jego recenzje można znaleźć na blogu heavyrunslight.wordpress.com.