Promowane:
Ultimate Direction

Testy sprzętu i przeglądy

Buty - ubrania - zegarki - aplikacje - sprzęt rowerowy

Spot. Fot. Andrzej Olszanowski

Spot – komunikator satelitarny. Gwarancja bezpieczeństwa czy gadżet?

Pozwala na śledzenie użytkownika w terenie, wysyła zdefiniowaną wiadomość na konkretne numery telefonów lub maile, korzystając z sieci Globalstar, nie komórkowej i pozwala łatwo i szybko wezwać pomoc, gdy sytuacja tego wymaga. Co daje, jak działa i czy warto zainwestować w komunikator satelitarny? Testujemy SPOT-a.

Zdrowie i dieta

Ciekawostki na temat ludzkiego ciała

Promowane
inov-8 znamy wszystkie rodzaje błota

Ludzie

Zawodnicy biegów górskich - biegacze ultra - rajdowcy

Pigmej i Dea. Fot. Archiwum Pawła Krawczyka

Paweł Krawczyk. Pigmej i Dea

Zajął 3. miejsce na rozgrywanego w ramach Lavaredo Ultra Trail - niemal 50-kilometrowego biegu Cortina Trail. Na co dzień na biegowe ścieżki wyrusza w towarzystwie 7-letniej suczki Border Collie - Dei. Jest wegetarianinem, ma rock'n'rollową przeszłość i to nie praca rządzi jego życiem. Kim jest "Pigmej", Paweł Krawczyk?

Czytelnia

Trening - taktyka - książki - tematy spoza ram

Na szlaku

Biegi górskie - ultramaratony

PROMOWANE

Poza szlakiem

Imprezy na orientację

image031

Kierat 2017 – relacja Krzyśka Lisaka ze szczytu podium

"Przy wejściu na żółty szlak przyszła do mnie łasica (albo kuna, nie potrafię rozpoznać), stanęła metr ode mnie i zaświeciła oczami, patrząc wprost w światło czołówki. Poszła dopiero po chwili, jak jej powiedziałem: Uciekaj!". Nocne przedzieranie przez chaszcze, tradycyjnie mokre trawy, ulewa, "czesanie" jarów i inne przyjemności.
userimages,20170503,173540,174879,orig

Sześć minut do pudła

Przedmiotem naszego eksperymentu jest maraton na orientację. Bierzemy długi dystans, co najmniej 50 km, dodajemy mapę z punktami kontrolnymi rozrzuconymi po niej jakby zupełnie bez sensu, dorzucamy zróżnicowany...